ריהוט גן

תרבות הפנאי מתפתחת והיום אין כמעט בית שלא מטפח גם חצר או מרפסת שמתאימה לאירוח. ריהוט גן מגוון שמציע לכם הסבה נינוחה בחצר שלכם הוא המפתח להנאה מהבילוי בה.

בבתים רבים תמצאו גינות וחצרות מטופחות רבות אפילו בשטח הקטנטן שהן נאלצות להסתפק בו. זה לא אומר שצריך לוותר על אירוח ובילוי במקום כזה משום שריהוט גן יכול לשדרג כל פינה כזאת ולהתאים לכל מידה. יש חומרים ועיצובים שמהם מייצרים היום ריהוט כזה לאירוח ולבילוי בחוץ, שהפכו זה מכבר ללהיטים שהישראלים אוהבים, כמו רהיטים מחומרים טבעיים כגון במבוק, רטאן וקש, ויש דגמים שלוקחים בחשבון את מגבלות מזג האוויר הקשה שלנו שאינו מיטיב עם ריהוט גן שעומד בחוץ בשמש הקופחת. במרכז השולחן והכיסא מכירים את הכל ומציעים לכם משום כך את פריטי הריהוט לחצרות המקומיות שהוכיחו את עצמם כנוחים לשימוש ולתחזוקה מבלי להתפשר גם על המראה האסתטי שלהם.

מה חשוב לזכור כשבוחרים ריהוט גן?

להלן כמה טיפים שאפשר לתת למי שרוצה לבחור ריהוט גן לחצר או למרפסת שלו.

  • להתחשב בגודל החצר ולא להעמיס יותר מדי גם אם רוצים לקנות מערכת ספות גדולה, אם אינכם מארחים הרבה ואם הצרכים שלכם קטנים יותר. תמיד אפשר לקנות ולאחסן בצד כמה כיסאות יפים למקרה של אירוע חד פעמי. זכרו שריהוט דורש גם תחזוקה.
  • לבחור חומרים עמידים שמחזיקים מעמד בשמש הישראלית, ושאינם דורשים יותר מדי תחזוקה כמו למשל עץ טבעי שמחייב הגנה וצביעה אחת לתקופה. זה נכון בעיקר אם אין לכם הרבה זמן לזה.
  • לבחור ריהוט גן שיתאים לסגנון החיים והעיצוב שלכם, אסתטית, אם אתם אוהבים סגנון אלגנטי ויוקרתי יש לא מעט רהיטים שיתאימו לכם, בהנחה שיש לכם גם פרגולה או סוכך דקורטיבי שיגן עליהם. ריהוט צעיר ו"מגניב" זה נפלא, אבל זכרו שלא תמיד הוא מיוצר מחומרים עמידים לאורך זמן משום שהוא מיועד מראש לאנשים תזזיתיים שמתנסים בסגנונות שונים מדי פעם.
  • לא להתפשר על איכות משום שריהוט גן שמתבלה ודוהה בתוך זמן קצר יחייב אתכם ממילא להחליף אותו שוב.
  • אם אתם בעלי תקציב נמוך לריהוט גן, קנו את הבסיסי ביותר שגם מבטיח לכם איתנות לזמן ארוך, ושדרגו אותו בעזרת כריות וטקסטילים למיניהם. אפשר להניח עליו אריגים בצבעים שונים שיסתירו אותי עיצוב פחות חביב שהיה נוח לכם כספית, והכריות יהיו בכל מקרה תוספת מבורכת לישיבה נינוחה יותר.
  • ריהוט גן צריך להיות נוח מספיק כדי שתוכלו לבלות עליו שעות בבילוי עם החברים או בשעות הפנאי שלכם. זוהי הפינה המקסימה שלכם לקרוא ספר, לבשל ולאכול בחוץ ולארח משפחה. מצאו את הדגם שיבטיח לכם ישיבה נינוחה ביותר.
  • אם אינכם מהאנשים שנוח להם לצחצח רהיטים ולצבוע אותם בתדירות גבוהה בחרו רהיטים עשויים קש או רטאן, שהם חומרים טבעיים שדורשים כמה שפחות התעסקות והם לא נהרסים גם בחום הישראלי הרב.